A | A | A

DLACZEGO SEO JEST WAŻNE

Większość ruchu na stronie pochodzi z dużych, komercyjnych wyszukiwarek takich jak Google, Yahoo!, MSN, AOL czy Ask. Warto pamiętać, że w Internecie najwięcej zakupów i transakcji zostało dokonanych dzięki dotarciu do firmy z wyszukiwarek niż z jakiegokolwiek innego zródła.

Statystyki wyszykiwarek

Jeśli serwis nie może zostać odnaleziony poprzez wyszukiwarki WWW traci on możliwość dotarcia do wielu użytkowników. Co ważniejsze nie są to użytkownicy przypadkowi ale tacy, którzy szukają dokładnie tego co serwis może zaoferować. Niezależnie od tego czy strona oferuje informacje, usługi czy produkty, wyszukiwarki internetowe są głównym i najłatwiej dostępnym sposobem na pozyskanie użytkowników. Doświadczenia pokazują, że ruch pochodzący z wyszukiwarek może przełożyć się bezpośrednio na sukces lub porażkę serwisu WWW.

Główną zaletą pozycjonowania jest pojawienie się linku do naszej strony w zasięgu wzroku użytkownika, co zwiększa szansę jego klikniecia (nawet w stosunku do odsyłaczy umieszczonych w boksie sponsorowanym). Bycie na pierwszej stronie, np. w Google, buduje prestiż danej firmy w oczach użytkownika w porównaniu z innymi firmami znajdującymi się na dalszych pozycjach. Pozycjonowanie w porównaniu do reklamy płatnej pozwala przy niskim nakładzie kosztów osiągnąć zadowalające wyniki, które przekładają się na zdobywanie nowych klientów. Dodatkowo, korzystając z dostępnych już narzędzi (np. Google analytics), możemy śledzić poczynania użytkownika na stronie. Otrzymane w ten sposób dane możemy poddać analizie, która ułatwi nam stworzenie odpowiednich ścieżek sukcesu (np. kierowanie do pierwszego kontaktu z firmą) dla osób odwiedzających naszą stronę.


Skocz do góry strony ↑